bousy آبادان رودخانه آتش نشانی خبر

bousy: آبادان رودخانه آتش نشانی خبر اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازارها به سخنان ترامپ چه واکنشی نشان خواهند داد؟

محسن جلال‌پور در کانال خبر رسان تلگرام خود نوشت: عده ای در تصویر العمل به سخنان ترامپ معتقدند بازارها کمی به تحولات اخیر اخم خواهند کرد.عده‌ای هم هستند که می‌گو

بازارها به سخنان ترامپ چه واکنشی نشان خواهند داد؟

بازارها به سخنان ترامپ چه واکنشی نشان خواهند داد؟

عبارات مهم : ایران

محسن جلال پور در کانال خبر رسان تلگرام خود نوشت: عده ای در تصویر العمل به سخنان ترامپ معتقدند بازارها کمی به تحولات اخیر اخم خواهند کرد.عده ای هم هستند که می گویند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.باید دید فهم عمومی از تحولات تازه چه خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین، محسن جلال پور مدیر سابق اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران ندر تصویر العمل به سخنان شب گذشته ترامپ نوشت :ساعتی پیش از ارسال این نوشته،دونالد ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران صحبت کرده. مردم کشور عزیزمان ایران در شبکه هایی که بعضا فیلتر هم شده است اند،علیه سخنان او تصویر العمل نشان داده اند. حساب کاربری مدیر جمهور آمریکا با حمله بازدیدکنندگان ایرانی مواجه شده است و مسأله هسته ای کشور عزیزمان ایران بار دیگر به یکی از بااهمیت ترین مباحث دنیا تبدیل شده است است.

بازارها به سخنان ترامپ چه واکنشی نشان خواهند داد؟

واکنش مردم به بیانات دونالد ترامپ واقعا شگفت آوراست. اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … پرشده از اعتراض ایرانیان.جز مدیر جمهور روحانی،هیچ مقام رسمی به سخنان مدیر جمهوری آمریکا تصویر العمل نشان نداده ولی مردم، سخنان ترامپ را بی پاسخ نگذاشته اند. بخشی از مردم به خاطر این که ترامپ خلیج فارس را «خلیج عربی» نامیده به او تاخته اند.بخشی دیگربه خاطر سخنان ضد ایرانی اش علیه او موضع گرفته اند.بعضی ها در دفاع از برجام و بعضی هم در مخالفت با آن شروع به فعالیت کرده اند.این جامعه کشور عزیزمان ایران هست. زنده و سرزنده که موقعیت ها را خوب تشخیص می دهد. در داخل، نقاد و توصیه سنج و بی تعارف و طناز است ولی خارج از مرزها نقد و نظر را کنار می گذارد و پای حاکمیتش می ایستد.مشکل بزرگ سیاستمداران آمریکا این است که این مردم را نمی شناسند.تصویر آنها از کشور عزیزمان ایران درست نیست.

در حالی که مردم راجع به سخنان ترامپ صحبت می کنند،نخستین قیمت ها روی تابلوهای بازار سرمایه روشن می شود. چه می دانیم؟ ممکن است نقاش تقدیر،فردا بخواهد روی تابلوهای بورس رنگ قرمز بپاشد.شاید هم از دستش در رفت و رنگ سبز پاشیده شد.همه چیز بستگی به فهم عمومی از سیاست های تازه آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران دارد.

در عالم واقع اتفاق جدیدی قرار نیست رخ دهد.آن چه پیش آمده،فاجعه نیست.دشمنی ها برقرار است و ضربات سنگین، ولی این طرف، ما هم در خواب نبودیم.فهم عمومی از نطق دیشب و تصویر العمل هایی مردم،حتی می تواند امیدوار کننده هم باشد.آمریکا از برجام خارج نشده.اروپا کنار کشور عزیزمان ایران مانده.مردم کشور عزیزمان ایران دوباره متحد شده است اند و خبر این همدلی چند ساعت، خبر اول اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … بوده است.

محسن جلال‌پور در کانال خبر رسان تلگرام خود نوشت: عده ای در تصویر العمل به سخنان ترامپ معتقدند بازارها کمی به تحولات اخیر اخم خواهند کرد.عده‌ای هم هستند که می‌گو

از آن طرف ولی الله سیف و مسعود کرباسیان هم تقسیم کار کرده اند. یکی مانده تا شوک احتمالی بازارها را کنترل کند و دیگری رفته تا در اجلاس صندوق بین المللی پول حضور یابد. دولت مردان ایرانی با چنین شوک هایی بیگانه نیستند.بازارها در کشور عزیزمان ایران خیلی عمیق و گسترده نیستند. تزریق منابع به بازارها اگرچه سیاستی قدیمی و مندرس است ولی در نیمچه بازارهای کشور عزیزمان ایران جواب می دهد. دولت پول کلانی کنار گذاشته تا نوسان احتمالی بازارها را کنترل کند و صندوق هایی ایجاد کرده تا در صورت نیاز از منابع آنها جهت ثبات سازی در بازارها استفاده کند.نقد سیاست های دولت را می گذاریم جهت بعد.

با این حال عده ای معتقدند بازارها سقوط می کنند.عده ای هم معتقدند بازارها کمی به تحولات اخیر اخم خواهند کرد.عده ای هم هستند که می گویند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. باید دید فهم عمومی از تحولات تازه چه خواهد بود. فهم من این است که سنگینی تصمیم ترامپ به آینده حواله شده است هست. یعنی ترامپ توپ را به زمین کنگره انداخته و کنگره هم سه ماه وقت دارد تا در این زمینه اظهارنظر کند. ما مردمان روزآمدی هستیم. افق دید ما نمی تواند بیش از یک هفته باشد. سه ماه جهت خودش وقت زیادی هست. تا آن روز خدا بزرگ است،همان طور که تا امروز بوده.

بازارها به سخنان ترامپ چه واکنشی نشان خواهند داد؟

واژه های کلیدی: ایران | تصویر | آمریکا | ایرانی | ایرانیان | دونالد ترامپ | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz